facebookinstagram
pierwszy-trening-metoda-lagree-jak-sie-przygotowac-i-czego-sie-spodziewac

Pierwszy trening Metodą Lagree - jak się przygotować i czego się spodziewać?

Przyjdź przed czasem: Przyjdź przynajmniej 10-15 minut wcześniej. To czas na zapoznanie się ze studiem, Megaformerem i instruktorem. Czas na omówienie z instruktorem działania Megaformera, przebiegu treningu oraz – patrz punkt 2.


Stan zdrowia: Przed zajęciami poinformuj instruktora o wszystkich aspektach zdrowotnych, które mogą wpłynąć na Twój trening.
 
Polityka skarpetek antypoślizgowych: Podczas zajęć obowiązuje bezwzględny nakaz noszenia skarpetek antypoślizgowych. Nosimy je dla bezpieczeństwa oraz higieny. Skarpetki możesz kupić na recepcji. 


Zrezygnuj z użycia kremu do rąk przed zajęciami: Posmarowanie kremem rąk zwiększa ryzyko poślizgnięcia. Pokremuj ręce po zajęciach – drobna rzecz, a poprawia bezpieczeństwo ;) 


Nie przychodź na zajęcia z pełnym żołądkiem: Unikaj ciężkich posiłków tuż przed treningiem. Optymalnie zjedz lekką przekąskę 30 minut przed zajęciami. 


Co zabrać na trening? 

 

✓ Wygodną odzież (najlepiej niezbyt szeroką, aby instruktor w każdej chwili widział Twoją postawę i mógł ją odpowiednio skorygować),        
✓ Skarpetki antypoślizgowe (można nabyć na recepcji), 
 ✓ Kod QR (z maila potwierdzającego rezerwację lub, wygodniej, z aplikacji Lagree Warsaw),
✓ Bidon (woda filtrowana i gazowana jest dostępna na miejscu
✓ Pozytywne nastawienie.


Czego nie muszę zabierać? Nie potrzebujesz szamponu, żelu pod prysznic, balsamu, antyperspirantu, ręcznika pod prysznic, ręcznika na trening, perfum, gumki do włosów, wody butelkowanej, itp. To wszystko już czeka na Ciebie w studio.  Mamy dwa w pełni wyposażone prysznice, suszarkę, serwis ręcznikowy.
Naprawdę potrzebujesz tylko rzeczy z punktu powyżej ;)


Ćwiczenia: Nie przejmuj się, że nie znasz nazw ćwiczeń. Uważnie słuchaj instruktora, otrzymasz szczegółowe wskazówki, jak poprawnie wykonać ćwiczenie, jak się ustawić na Megaformerze oraz jak poprawić postawę i technikę.


Zwolnij: Metoda Lagree wymaga powolnego, kontrolowanego ruchu. Tu liczy się jakość i precyzja. Podczas zajęć usłyszysz „im mniej, tym lepiej”. Im mniej powtórzeń, tym efektywniej pracują Twoje mięśnie. Stosuj się do tej zasady, a efekty pojawią się bardzo szybko. 


Zakres ruchu: Nie porównuj się do sąsiada na maszynie obok. Każdy ma inny zakres ruchu. Staraj się przekraczać swoje granice, ale tak, aby było to dla Ciebie bezpieczne.  


Trzęsące się mięśnie: Jeśli Twoje mięśnie zaczną się trząść jak galareta, to bardzo dobry znak! Tak zwane „Lagree shakes” to coś, do czego dążymy podczas każdego treningu. Staraj się wytrzymać w tym „trzęsieniu” najdłużej, jak to możliwe. 


Daj sobie czas: Metoda Lagree jest inna niż inne i początkowo może wydawać się niełatwa. Pewnie nie nauczyłeś się jeździć na rowerze, gdy pierwszy raz na niego wsiadłeś ;) Z doświadczenia naszego i naszych klientów wynika, że dopiero po około 3 zajęciach zaczniesz czuć się wystarczająco komfortowo.
 
Czy poradzę sobie na zajęciach? Tak, poradzisz sobie! Metoda Lagree została stworzona dla każdego! Jest dostosowana do różnych poziomów sprawności i umiejętności, dla osób młodszych i starszych, dla początkujących, jak i zaawansowanych. Instruktor w trakcie zajęć wprowadza modyfikacje, które utrudniają lub ułatwiają wykonanie ćwiczenia.


OSTRZEŻENIE! Lagree uzależnia! Zachęcamy do podzielenia się informacją o swoim uzależnieniu z rodziną i przyjaciółmi i do zaproszenia ich na wspólny trening.